top of page

ZALETY PICIA WODY MINERALNEJ

Na półkach w sklepie mamy duży wybór różnych wód. Dziś weżniemy pod lupę wody mineralne oraz źródlane. Porównamy ich składy i zadecydujemy, która z nich jest zdrowsza.

Wody mineralne na sklepowych półkach podlegają pewnym normom. Wg. rozporządzenia Ministra Zdrowia z 2011 roku za wodę mineralną uznaje się wodę, której liczba soli mineralnych przekracza 1000mg/l. Do podanych składników mineralnych zaliczamy: sód, potas, wapń, magnez, chlorki, siarczany, węglowodany. Skład minerałów w podanej wodzie zawsze jest stały i ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka.

Woda źródlana wg. Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 2011 roku zawiera zdecydowanie mniej składników mineralnych. Za wodę mineralną uważa się wodę, której liczba soli mineralnych nie przekracza 500mg/l. Jest to woda, która pochodzi z udokumentowanych i sprawdzonych zasobów podziemnych. Spełnia wszystkie wymogi dla wody pitnej. Jednym słowem można powiedzieć, że woda źródlana niczym nie różni się do wody z kranu.

Z podanego porównania łatwo wysunąć jeden wniosek. Woda mineralna jest dużo zdrowsza, przeciwieństwie do wody źródlanej. Stały skład oraz duża zawartości soli mineralnych pozwali nam na bardzo dobre nawodnienie organizmu.

bottom of page